Postovani doktore, mom ocu (65 godina) pre dve nedelje je zbog otezanog mokrenja ugradjen kateter i uradjeni pregledi prostate kao i laboratorijske analize. Analize su sledece glu 11. 4, tbil 17. 88, bun 9. 6, crea 126. 9 fpsa 1 35. 88 eho bubrega, besike i proste/ oba bubrega uobicajenog oblika polozaja i velicine, bez znakova zastoja i makrokalkuloze. Balon plasiranog katetera vidljiv i u m. Besici, m. Besika je pravicnih kontura sa normalnom cinstenziom zidova koji su difuzno lako zadebljali promera i do 1 cm. Prostata je izrazeno hipoehomogenog parenhima, sa centralnom zonom kalcifikata ili ddg fibroze tesko je dostupna za pregled promera 38x45x40 nakon ovih rezultata prepisan mu je ciprocinal, a nedelju dana nakon toga kod ponovog pregleda urologa, da nastavi sa palitrexom 500 kontrola je zakazana za nedelju dana uz ponovnu kompletnu lab analizu. I eventualnog skidanja kateterakod rucnog pregleda prostate konstatovao je da je prostata velicine zelenog oraha, tvrda i bezbolna, ostalo je necitko napisano. Tkodje je recno da bi trebalo da se uradi biopsija. Molila bi vas za vase misljenje, na osnovu ovoga sto sam vam napisala da li rezultati ukazuju na rak prostate, i sta tacno znaci onaj fpsa 1 unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovana,
      U nalazima koje ste dostavili, sem secera 11 /normalno do 6. 3/ sve ostale analize su normalne
      ukljucujuci i fpsa. Takodjer i ultrazvucne analize su uredne.
      verovatno ce na kontroli kateter i da se skine pa ako vas otac bude mogao da mokri neka
      nastavi terapiju koju mu urolog bude ordinirao. Psa da ponovi za dva tri meseca a da obrati
      paznju na mogucu pojavu secerne bolesti. Verujem da niste dobro razumeli doktora oko biopsije
      prostate.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #35947

    • Imam danima jake bolove eho bubrega bubrezi su urednog položaja oblika i veličine očuvanog parenhima bez zastoj ih promena i makrokalkuloze. Nativna grafija urotrakta ne uočavaju se znaci za anorganske konkremente. Molim vas o čemu se ovde radi bolovi su ne izdrživi i svakodnevni. Unapred zahvalan