Postovani, moj spermogram je posle 7 dana apstinencije pokazao oligospermiju i astlenospermiju, (15% pokretnih spermatozoida) . Pre godinu dana imao sam jaku upalu testisa propracenu velikim bolovima, otokom i krvlju u spermi. Nakon svega toga, opipavanjem sam ustanovio da mi je levi testis manji i meksi od desnog, a ujedno boli pri dodiru. Oko njega se nalazi kao neko klupce nekog mekog tkiva. Sa suprugom pokusavam da dobijem dete vec 5 godina. Molim vas da me uputite na sledece korake koje bih trebao preduzeti. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Predlazem da uradite ultrazvuk testisa. To sto pipate pored levog testisa je varikocela /prosirene
      vene/ sto je cesta pojava kod vecine.
      treba iskljuciti i upalu prostate pa uradite i rutinske laboratorijske analize krvi i mokrace. Ako se
      potvrdi upala onda je leciti. Za ocekivati je da se potom i spermogram popravi.
      u svakom slucaju se javite sa trazenim nalazima.