Osetio sam bolove u testisima pre oko 2 meseca. Otisao sam na ultrazvuk i tamo su videli upalu i cistu velicine 2. 7 mm. Nakon toga sam otisao kod urologa, prepisao mi je palitrex, orvagil. Popio sam 2, 5 kutija palitrexa i kutiju orvagila. Bolovi su se smanjili. Nisam imao temperaturu. Na kontroli mi je ispisan uput za testiranje chlamidije, mikoloski pregled i antibiogram. Na testiranju za chlamidiju sam bio pozitivan. Nisam imao do sad sexualni odnos. Pri tom, koristio sam isti peskir kao i roditelji za brisanje genitalija sto nije higijenski (tek sam sada shvatio) . Moj otac je jednog jutra imao temperaturu, bolove pri mokrenju i peckanje. Cak su ga boleli i bubrezi. Takodje je bio kod urologa, ispisan mu je palitrex, orvagil i kornam. Pre toga je popio kutiju panklava. Sada ne oseca bolove. Zelim da vas pitam da li je preporucljivo da i roditelji odu na testiranje za chlamidiju, jer nije sigurno da oni nemaju!? Ne bih zeleo da se izlecim od chlamidije, a da je ponovo "zaradim" od roditelja preko kade ili wc. Sta vi predlazete? Kako se zastititi u drugim okolnostima, osim prezervativom tokom polnog odnosa, od chlamidije? Koliko je verovatno da mi spermogram ne bude dobar?

    Odgovoreno: 13. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Nadam se da ste sada dobro.
      tesko je zaraditi hlamidiju van odnosa. Cesto se desava da brzi tesovi na hlamidiju budu pogresno
      interpretirani. Jedini siguran test na hlamidiju je pcr test.
      zato roditelje ne saljite na testiranje ako vec nisu otisli, a ne morate ni vi kontrolisati spermogram
      bez neke potrebe.