Postovani, molim vas da mi napisete nesto vise o hronicnoj upali prostate. Zapravo, radi se o muskoj osobi staroj 29 godina koja ima hronicne inflamatorne promene na prostati sa zadebljanjem kapsule prostate i kalcifikacijama koje se na ultrazvuku vide centralno i desno. Koje su mogucnosti lecenja i kakav higijensko- dijeteski rezim bi bio najadekvatniji u ovom slucaju? Unapred, hvala!

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Prostata je organ sazdan od zledanog tkiva i misicnih vlakana sa mnogo kanalica i jako sporim krvotokom.
      to znaci da kada se u prostatu ugnjezdi neki mikroorganizam tesko ga je ukloniti iz nje, jer zbog sporog
      proticanja krvi kroz prostatu ne mozemo napraviti dovoljnu koncetraciju antibiotika u njoj. A antibiotike
      ne mozemo dugo koristiti zbog njihove stetnosti po organizam.
      zato je terapija upale prostate teska pa se predlaze dosta tecnosti, cuvati se hladnoce,
      ne uzimati alkohol i ljuto. Pomaze aplikacija toplote/tople kupke/. . .
      biljni preparati i tecni kiseonik su dobri zbog toga sto se nesmetano i bez stete mogu dugo uzimati.