Rezultati krvisa urologije pokazali su da je vrednost fpsa 1 35. 88, da li mi mozete reci koje su normalne vrednosti i na sta ukazuje ovaj rezultat. Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Vrednosti fpsa su ukojom metodom, kojim aparatom i kojim reagensima se radi.
      obicno pored svakog nalaza laboratorijska kuca napise i referentne vrednosti.
      nije uobicajeno da se radi fpsa bez psa jer je za dijagnozu mnogo vazniji indeks fpsa/psa.
      evo nekoliko primera: -radioimuno odredjivanje zavisnosti od toga /irma/ iz seruma
      psa je do 4 ug/l do 60 god. Starosti, a do 6 preko 60. God
      fpsa nema referentne vrednosti jer se trazi
      index fpsa/psa normalno je preko 0. 15
      -po metodi lumax clia
      psa je do 4 ug/ml do 60 god. A do 6 preko 60 god.
      fpsa je manji od 1. 3
      index fpsa/psa u% preko 19
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #35167

    • Operacija prostate je bila 2017. godine, a rezultati koje Vam pišem su 26.10.2o23.god. PSA 0,009 fPSA 0,01 s-PSA indeks 1,11. Molim Vas za mišljenje.

    • Dobar dan, radio sam danas analizu i samo PSA je o, 15 ng/ml, pijem već 2 godine TAMSOL 0,4mg i Beneprost 5mg, imam 65 godina i osim smanjenog mlaza i gubljenja sperme nemam drugih problema i ne mokrim noću. Interesuje me da li sam kritičan za karcinom prostate?! Pozdrav.

    • Psa 3.555 Fpsa 0.91 Fpsa/psa 0.26 Kakvi su ovo rezltati dobri ili losi pozdrav

    • Postovani, moj tata je radio tumor markere za prostatu, on ima 77 godina. Rezultati markera su sledeci PSA 0.94 ng/ml, FPSA 0.41 ng/ml a indeks PSA je 0.44. Da li su u redu rezultati?

      Srdacan pozdrav

    • Rezultati labartorie za prostau su sledećI: PSA 0,46 ug/L Free PSA 0,250 ng/mL f/t 0,543 cPSA 0, 210 ng/mL Očekujem Vaš komentar.

    • Vrednosti tpsa iznose 5,85 a fpsa 1,34.  Da li su rezultati dobri ili loši? Zahvaljujem. Pozdrav!

    • SLAĐANA MILČANOVIĆ 17. 07. 2015.

      Moj suprug ima 57 godina, radio je rezultate psa i vrednosti su: psa 6, 56, fpsa 0, 58 i fpsa/psa 0, 09. Nema nikakve smetnje (učestalo mokrenje, ne ustaje noću, mlaz pri mokrenju normalan nema prekida tokom mikcije rt. Prostata veličine manjeg zelenog oraha, žlezdasta, ograničena, topla. Uz. Prostata jasno ograničena u desnom lobusu hiperehogena zona od 10mm veličine 47 g

    • Nalaz psa i nalaz fpsa. . Jeli se oba rade iz vadjenja krvi. Hvala

    • stankovic vlastimir 11. 03. 2013.

      Imam 62 godine proverio sam psa. Rezultat su: f\psa 0, 64 mg\l psa 3, 4 f\psa 19% koje su normalne vrednosti hvala

    • Miroslav Milovanović 13. 05. 2011.

      Radio sam tumor markere za prostatu rezultati su: psa: 1. 49 fpsa: 0. 131 indeks fpsa/psa: 0. 09 imam 58 godina da li su rezultati dobri ili loši. Hvala unapred. Pozdrav!