Dobar dan. Imam kcerku iz prvog braka kojoj je sada 11god. U drugom braku sam vec 6god. Ali nemam djece. Kod muza je dg. Asthenoteratoza spermia. Ja sam radila nalaz hsg uredan, papa bris uredan. Po preporuci urologa, muz je pio proxeed prah ali ni to nije dalo rezultata. Da li je moguce ostvariti trudnocu prirodnim putem ili samo potpomognutom oplodnjom. Sta znaci ta muzeva dijagnoza?. Molim konkretan odgovor. Hvala

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Asthenoteratoza je smanjena pokretljivost spermatozoida.
      najcesci uzrok smanjene pokretljivosti je infekcija prostate.
      i varikocela je cesti uzrok smanjene pokretljivosti.
      neka vas suprug preduzme korake u tom pravcu. Znaci lecenje upale prostate posle bakterioloskog
      ispitivanja. Prooxed nema protiv upalno dejstvo.
      u slucaju varikocele operacija.