Postovani doktore imam 25 godina, i vec nekih desetak meseci osecam bol u predelu levog testisa, koji se nekada siri i obuhvata i levu nogu. To prakticno traje od septembra prosle godine. Tj prvo sto sam tada primetio je da prilikom erekcije i odnosa imam na dnu oba testisa, nesto nalik sitnim zrnima graska, koji posle ejakulacije nestnu. Bol tada nisam osecao. To mi je malo bilo cudno i odmah sam otisao uroglogu. On je posle obicnog vizulenog pregleda i pipanja, napisao: "ima se utisak da su glave dole"??? I poslao me da uradim neke analize. Radio sam ulatrazvuk, spermokulturu i spermogram. I svi rezultati su bili dobri. Rekao mi je da sigurno nije nikakv tumor. A bas u to vreme poceli su i bolovi u levom testisu kao sto sam napisao u pocetku. Onda sam uradio jos jednu analizu, urinflow. I tada mi je rekao da mi se mokracni kanali ne otvaraju dovoljo dok mokrim i da je moduce da to stvara bol. Dao mi je neke vitamine da pijem, i to sa popio. Eto od tada je proslo oko 7 meseci. U medjuvremenu bolovi si bili malo slabijeg intenziteta i proredili su se. . Tj bolelo me je pomalo s vremena na vreme. Ali u posednjih 20ak dana su se ponovo ucestali, boli me skoro svaki dan i cini mi se da su jaceg intenziteta i da me sada levi testis u donjem delu boli i na dodir. Hteo sam da zakazem pregled ponovo ali je doktor koji me je lecio na odomoru do 10og avgusta. Zanimalo je vase misljenje da li imam preteranog razloga za brigu? I po vasem misljenju da li bolujem od neceg ozbiljnog? Pre svega mislim na neki tumor. Hvala u napred:

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Verujem da ste do sada posetili vaseg urologa.
      ako je ultrazvuk testisa uredan onda nema sumnje u nista opasno.
      bilo bi dobro da hirurg iskljuci pocetnu preponsku kilu sa bolne strane.
      predlozio bih vam da jedno vreme uzimate biljnu terapiju ako tegobe jos perzistiraju i to:
      -super soya lecithin caps
      -acidoffilus caps
      -paraproteks tab
      -oxymax kapi