Pitanje za urologa postovani dr. Problem je slijedeci, 7-8 dana za redom sam vozio sobni bicilk i poslije zadnje voznje koja je najnapornija bila osjetio sam bol pored lijevog testisa tacnije bole me zile koje idu do testisa, blago su natecene i ima ih vise nego pored desnog testisa. Dan su me boljele pa dan nisu dokle ih ja nisam pipao da provjerim jeli se smirilio poslije toga me je dan boljelo pa opet nije dva dana dokle opet nisam cackao. Voznja bicikla je bila prije 7 dana intezitet bola na dodir je manja ali i dalje postoji pa me interesuje u slucaju nagnjecenja tih kanala koliko obicno traje oporavak tj dali neko drugo oboljenje ima slicne simptome a biciklo je tu upalo slucajno i da li da posjetim doktora opste prakse? Dakle jos jednom da napomenem ne boli me testis nego sjemenovodi koji vode do njega, hvala unaprijed, pozdrav.

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Verujem da ste do sada posetili urologa i da ste uradili ultrazvuk skrotuma.
      ako je to sve u redu treba iskljuciti pocetak ili postojanje preponske kile sa leve strane.