Poštovani doktore! Imam 62 godine. Kako mogu da rešim svoj dugogodišnji problem sa učestalim mokrenjem, naročito noću, nekad češće a nekad ređe. Preko dana nema pravila čak ni da li sam popio više ili manje tečnosti. Nekada kada popijem više vode idem češće a nekada ne. Idem na posao neispavan i umoran. Dijagnoza urologa u beogradu na urološkoj klinici "dragiša mišović" je bhp (benigna hiperplazija prostate) . Od lekova koristim proscar od 5mg (oko godinu dana) , kornam od 2mg, a od početka ove godine umesto kornama počeo sam da koristim flosin 0. 4mg. Poboljšanje je neznatno umesto 5-6 ustajanja noću sada ustajem najčešće 3-4 puta, ponekad 2 puta a jednom u dva meseca mi se desi da se ne budim preko noći da bih mokrio. Da li postoji neko rešenje za ovaj problem pošto mi proscar i flosin za smanjenje frekvencije mokrenja nisu dali po mom mišljenju očekivane i zadovoljavajuće rezultate. Postoji li neko efikasnije rešenje? Bio bi vam zahvalan ako mi ponudite efikasnije rešenje. Napomena: u decembru 2007. God. Mi je urađena operacija na srcu (4 struki bajpas) a 29. 02. 2008. God. Mi je urađena operacija aaa (aneurizma abdominalne aorte) . Moj problem sa prostatom je pre ovih operacija, otprilike 10-ak godina ranije. Od lekova trenutno koristim sledeće (ukoliko je to bitno za problem sa prostatom): nebilet 5mg, tritace 2, 5mg, proscar 5mg, sortis 20mg, cardiopirin 100mg, lamal 100mg, proscar 5mg i flosin 0. 4mg. Pozdravljam vas i zahvaljujem se na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ne navodite nigde vrednosti psa i ultrazvucnih pretraga prostate i organa gornjeg abdomena.
      mislim da je najbolje resenje vasih problema sa prostatom, ako je vec dokazano da se radi o bhp
      operativno lecenje. Naravno ako vase stanje to dozvoljava.
      ako niste u situaciji da prostatu operisete onda vam umesto proscara i flosina predlazem fitoterapiju
      sa suplementima iz programa calivite. Ako ste za to zainteresovani vi se javite.