Umladosti operisan od "stenozis uretre". Sada imama problem: bakterije esherhije coli u prostati. Biosam kod urologa: terapija anibioticima neuspesna. Nocu idem na svakih pet sati da mokrim. Nemam nikakvih bolova, pri mokrenju. Pitanje je sledece: dali seks, tj. Sperma utice negativno na mokracni kanal (bakterije u spermi) ? Dali prostata pod bacterijama navedenim, trpi usled redovnog seksa? Dali je normalno otezano mokrenje posle seksa? Tokom zimskog perioda mokrenenje je ucestalije. Koje inekcije su efikasne za hronican problem iz navedenog. Dali hrana utice na kiselost mokrace i koliko se to negativno odrazava na bakterije. Imam 45 godina, trazim pomoc i savet kako bih se resio problema bakterija. Koje kasnije mogu izazvati ozbiljnije posledice. I koje su to? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Sa antibioticima oprezno jer oni problem eserihije koli ne mogu kod nekih ljudi da rese.
      seks je pozeljan za bilo koju upalu prostate. Hladnoca lose utice na upalu prostate kao i alkohol.
      predlazem da idete urologu i da se urade pretrage oko suzenja uretre /urethrocistografija,
      uretrocistoskopija, psa/ pa ako treba da se suzenje ponovo zbrine ako je doslo do ponovnog suzenja.
      u medjuvremenu uzimajte
      1/paraprotex 2x1 pre jela
      2/acidofillus 1 kaps. Pre jela
      3/omega 3 1 kaps. Posle jela
      4/oxymax 60 kapi u 2 litra vode
      to su fitopreparati.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33244

    • Elma Peršić 03. 02. 2011.

      Poštovani! Imam 28 godina. Otkako sam rodila stalno imam neke urinoinfekcije. Na porodu sam dobila stafilokok i sad kad sam se napokon izlječila dobila sam ešerihiju colli. Pila sam ijoš uvijek pijem antibitike cefaleksin i nolicin ali to mi ništa ne pomaže. Borim se s tom bakterijom več godinu dana bezuspješno. Molim vas da mi pomognete možda alternativnom medicinom. Unaprijed zahvaljujem!