Doktore, imam pitanje za problem koji ću svakako rešiti putem lekarske pomoći, ali mi ujedno treba stručno usmerenje. Imam 31-u godinu, polno sam aktivan ali mi se nedavno (pre 4-5 dana) pojavio problem koji me muči. Prilikom odnosa, tačnije na kraju pojavila se promena u boji sperme koja je braonkasta. Takođe primetio sam da češće mokrim, i ako pijem dosta vode (2-4l dnevno) . Nemam bolove u toku i posle odnosa kao ni ikakve druge promene, tipa svraba. Pre dve godine sam jmao diskus herniju a pre toga, 5 godina unazad, imao i problem sa bolom u jednom testisu. Tada sam uradio sam ultrazvuk i druge analize mokraće, koje su bile uredne, takođe i spermogram koji je pokazao 70% aktivnosti. Pre mesec dana uradio sam urino kulturu koja je bila uredna. Ovaj problem mi se pojavio u toku letovanja na moru. Želim da mi pomognete da nađem pravilan put u rešenju problema, kako nebi lutao po doktorima što je čest slučaj kod nas. Tražim savet kojem doktoru da se obratim i koje analize da pripremim. Najlepše havla!

    Odgovoreno: 07. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako do sada niste resili vas problem posto kasnimo sa odgovorom.
      promena boje sperme je znak upale prostate. Ispitivanja neka idu u tom pravcu.
      ako nistedo sada resili problem vi uradite:
      -opste laboratorijske preglede krvi i mokrace
      -utinokulturu i spermokulturu
      -ultrazvuk bubrega, besike i prostate
      sa nalazima se javite.