Pre 15-ak dana imao sam bolove u levom testisu nakon orgazma. Desni je inace dosta manji tako da mislim da najvecu funkciju obavlja upravo taj levi. Nakon bolova, par dana je malo teze dolazilo do erekcije ali je sve funkcionisalo. Posle se sve vratilo u normalu s erekcijom. Medjutim, sperme nakon par dana kao da nije ni bilo. Samo prozirna tecnost, kao voda, tu i tamo prosarana belicasto. Nakon 4-5 dana apstiniranja sperma je postala opet bela ali dosta razredjena. Imam utisak kao da je testis otkazao. Molim vas recite mi sta bi to moglo biti. Bio sam kod urologa na pregledu i kaze da imam varicocele tj. Prosirenu venu, i da uradim spermogram. Treba li raditi spermokulturu prvo? (inace kondom koristim uvek, bez izuzetka) i jos nesto, ne znam da li to ja umisljam ili mi se prividja jer cesto proveravam na sta mi testisi lice, ali imam utisak da je levi testis atrofirao. Stavise, mislim da mu velicina dosta varira u toku dana, nekad se dosta smanji pa vrati u normalu. Takodje u poslednje vreme testis je malo spusteniji, tj. Kao mnogo se slobodno krece kroz "kesu" molim vas posavetujte me, jer lakse mi je kad cujem misljenje sa vise strana. Hvala unaperd.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Mnogo ste zaokupljeni vasim testisima.
      predlazem da uradite klasicne laboratorijske analize krvi i mokrace, urinokulturu, spermogram
      i spermokulturu i ultrazvuk testisa. Sa trazenim nalazima se javite.
      ovim pretragama cemo iskljuciti ili potvrditi mogucu upalu prostate.