Postovanje moja beba od 3 meseca je operisana na institutu za majku i dete 23. 08. Sa dg epididymitis et epididymoorchitis sine abscess dex, nakon toga primao je intravenskim putem amikacin 4 dana 2x dnevno, i kuci posle izlaska smo mu davali jos palitrex sir 3x2ml nedelju dana. . . . . Na kontroli doktor je rekao da je sve u redu, izvadjeni su mu koncici. . . Doktorka iz dispanzera dala nam je uput za proveru ksl i urina i nalazi su sledeci: leukociti 8, 9 neutrofili 29. 8 limfociti 61. 9 monociti 8. 3 eritrociti 3. 60 hemoglobin 104 hematokrit 0. 313 mcv 87. 0 mchc 332 rdw 11. 7 trombociti 466 -u urinu: bilirubin, ketoni, proteini, nitriti, glukoza-neg. P. H. 5. 0 specificna tezina 1. 010 sediment-leukociti 10-15 epitelne celije - malo plocastog molim vas kazite mi o cemu se radi, zasto je opet losa ksl i urin, nakon odradjene operacije i isprimane antibiotske th? Puno hvala

    Odgovoreno: 10. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Normalno je posle toliko isprimanih antibiotika i intervencije da krvna slika bude takva kakva jeste.
      urin pratite da se infekcija ne ponovi.
      detetu dajte probiotike i omega 3 masne kiseline.