Postovani pitam u ime svoga oca. Pre nekih 7-8 meseci pocela su da ga bole jako ledja (najvise u donjem delu ledja. Prosao je od tada skoro sve moguce preglede. Pre nekih 4 meseca mu je krenuo i stomak rasti. Kasnje je konstatovano da je to voda. Na urgentnom u novom sadu su ga pregledali i doktor koji radi na ultrazvuku je rekao da ima jako puno cisti na bubrezima. Jedna cista je poveca i opasna. Iz nje curi voda (koja prolazi kroz bubreg i izlazi iz ciste) i nakuplja mu se u stomaku (to je razlog vode u abdomenu) . Posle su nekoliko hirurga i doktora rekli da iz ciste ne moze da curi voda i napuni abdomen. Pregledana mu je i jetra na ctu (ona je dobro) . Srcani bolesnik jeste ali ga u poslednjih godinu dana nije mucilo (otkada je imao infarkt) . U kamenici su rekli da je imao srece i infarkt mu je otvoio srcane arterije (umesto da mu osteti srce) . Takodje mu bubrezi ne rade uopste od 2012 i od tada ide na dijalizu 3x nedeljno. Svi doktori kod kojih je bio kazu da je ta voda od srca i da ne moze cista da mu napuni abdomen vodom. Da i hirurzi odbijaju da mu izvade bubrege (kazu da jos nije za njih) . Mene zanima jel moguce da se abdomen napuni vodom od ciste na bubregu, na taj nacin na koji kaze onaj doktor iz urgentnog (da preko siste curi voda iz bubrega) ? Srdacan pozdrav i unapred hvala na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 01. 09. 2014.
    • Poštovani,
      Curenje vode iz ciste u trbuh je apsolutno nemoguce.
      kada bi cista i pukla doslo bi do akutnog peritonitisa sto je
      najurgentnije stanje u hirurgiji i otac bi odavno bio operisan.