Dali posle operacija na prostata (rak na prostata) impotencijata e stalna ili potencijata se vraka i ako e taka za kolku vreme? Pacientot e vo dobra zdravstvena forma postoperativno bez inkontinencija so uredni rezultati na 54 godisna vozrast. . . . . Odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 12. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Kod nekih je erekcija ocuvana a kod drugih nije u zavisnosti
      koliko su osteceni erektilni zivci pri operaciji.
      zato vidite sa vasim urologom sta da dalje cinite/injekcije
      prostoglandina, vep/.