Poštovani, već sam vam se javljala u pogledu bezbolne makrohematurije. Možete li mi molim vas protumačiti nalaz: u urinu se nađe: leukocitna esteraza ++. Proteini +++. Eitrociti +++, te po prvi puta urobilinogen +. Na što upućuju te vrijednosti, pogotovo proteini i urobilinogen? Imam već 4 mj. Problema sa krvi u mokraći, vidljivom i nevidljivom. Već sam vam pisala. Danas po prvi puta sam imala bol u predjelu bubrega, mjehura i povraćala sam. Na ivu i ultrazvucima su mi dr. Pronašli nešto širi desni kanal bubrega no prohodan je. Imala sam kamen koji je bio u središnjem ehokompleksu bubrega pa misle da se on spustio u kanal. Možete li mi molim vas protumačiti na što upućuju vrijednosti koje su povišene u urinu? Odnose li se one na napad kamena ili nešto drugo? U ova 4 mj. Ništa konkretno nisu našli. Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 03. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Ovaj nalaz je deo kvalitativnog pregleda urina i on govori za prisustvo
      ovih materija u urinu. U sklopu vase klinicke slike ti nalazi nisu od znacaja.