Poštovani doktore, pre par meseci radio sam spermogram. Svi rezultati su bili dobri, osim štu u ejakulati nije bilo spermatozoida! Dva meseca, po preporuci doktora, pio sam proxeed. Rezultati isti! Pre 3 nedelje uradio sam biopsiju testisa i zaključak je: aplazija germinativnih ćelija sa fokalnom (manje od 10% ) spermatogenezom. U dijagnozi piše: u dobijenom materijalu nalazi se oko stotinak seminifernih tubula, bazalna membrana je lako do umereno zadebljana, fibrozno je obliterisano oko 20% seminifernih tubula, u oko 90% neobliterisanih seminifernih tubula se nalaze samo sertolijeve ćelije, u ostalim tubulama se nalaze germinativne ćelije tipa spermatogonija, nema znakova tin-a udobijenom materijalu. Da li sa ovakvom dijagnozom može nešto da se pokuša (injekcije, lekovi, bilo šta. . .) ? Unapred se zahvaljujem. . .

    Odgovoreno: 03. 08. 2014.
    • Poštovani,
      Sa ovakvim nalazom nema svrhe da uzimate preparate tipa proheeda.
      za vise mi se obratite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      jer me zanima stanje vasih testisa/velicina, operacije spustanja testisa iz trbuha,
      zauske/. . . . .