Pitanje, možete li mi pomoći dati smjernice. Imam 62. G. Žensko, u menopauzi. Moj problem traje od travnja kada sam po prvi puta imala vidljivu bezbolnu krv u mokraći koja je trajala 7 dana i uslijed pijenja antibiotika stala. Od tada sam napravila cistoskopiju-uredna, uzv urotrakta 3 puta, bubrega i mjehura-uredno. Pronađen mi je kamen na bubregu od 7 mm no ništa me ne boli. Tada su kanali bili bez diletacije. Bolove nemam nikakve. Na rendgenu sve uredno. Napravljena je i ivu u 6 mj. , gdje kontrast prolazi normalno, osim što mi je desni kanal bubrega sad malo proširen no kontrast prolazi (to ih buni, to proširenje) moguće je da se taj kamen spustio?. Da li je kamen mogao zastati tamo, a ne boli i kontrast normalno prođe? Ginekološki uredu sve i papa i uzv. Citološka analiza urina uredu (nađu se srednje obilni eritrociti) nema drugih promjena. Crp uredan. Nalaz uree, kretinina, sedimentacije eritrocita-1h sve uredno. Urinokultura uredna (5 puta) . Jedino u mjehuru nađena brisom bakterija ureaplsama 10 na 4 (lječila sam ju antibioticima) . No kažu da nije od nje. Naručena sam na mr urografiju u 11. Mj. Lječnici ne znaju što je, a krv je u mokraći stalno prisutna što vidljiva golim okom što ne vidljiva, ponekad uz povišene leukocite i proteine. Vidljivu krv sam imala već 3 puta (pojavi se u razmaku od mjesec) popila sam u ova četri mjeseca hrpu antibiotika no i dalje imam krvi u mokraći. Nemam ni temperaturu, ni bolove, ni probleme sa mokrenjem. Molim vas za savjet što dalje, možete li mi reći iz svog iskustva što bi moglo biti? Teško je ovo ne znanje.

    Odgovoreno: 27. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Neka vam vasi urolozi urade retrogradnu ureterografiju
      desnog uretera da se vidi stanje uretera.
      krvarenje je verovatno iz tog predela/kamen ili izraslina/.