Postovani, mom ocu (64 god, nepusac, dijabetes) utvrdjen je maligni karcinom besike, (2. 5x4cm) patohistoloski nalaz kaze: carcinoma urotheliale papillare gradus iii, u mestima gde je urotel metaplazirao javlja se carcinoma planocellulare focali kerathodes. Neoplazma infiltrira detrusor i vezivo. Znam da je sve ovo vrlo lose, ali koliko lose? Ono sto me interesuje, nakon potpunog uklanjanja besike, ukoliko nadam se nije doslo do metastaza, da li ce biti neophodna hemoterapija ili neka druga invazivna metoda i koji je procenat, naravno ako imate podatke, prezivljavanja i preostale godine zivota. Tj koje su najbolje i najgore opcije? Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Ako nema nigde metastaza onda uklanjanjem besike se posao zavrsava.
      potrebna je redovna kontrola na onkolosko uroloskom konzilijumu.
      nije zahvalno davati prognoze jer je svaki slucaj za sebe.