Postovani dr bocokic trazim pomoc od vas posto ste me i poslednji put adekvatno posavetovali. . 09. 04 bio mi je dobar spermogaram jer ste mi vi ukazali na postojanje mikoplazme i ureaplazme i delimicno izlecili medjutim terapija nije bila adekvatna jer su se bakterije vratile i spermogram mi je sada jako los zato vas molim za savet oko dalje terapije 25. 06 spermogram: apstinencija: 4dana volumen: 2, 1ccm likvefakcija: 30min ph: 9 broj sper. 5, 0x10ccm (na 6) pokretnih 20% progresivnih: / slabo pokretnih: 20% nepokretni: 60% normalni oblici: 80% patoloski oblici: 20% leukociti: 2~3v. P eritrociti: / epitelne celije: / fruktoza: 1, 0 alutinacija: / u medjuvremenu mi je jako pao imunitet i izasao herpes na bradi. Danas sam odradio briseve na mikoplazmu i ureaplazmu sa antibiogramom i nalaz je sledeci: mikoplazma > 10 000 i ureaplazma rezistentno: azitromicim (hemomicin) , ciproflaxacin (ciprocinal, marcen, citeral) , erithromiycin, ofloxacin (visiren) , roxitromycin (runac) , tetracycilin (amaracin, dovicin, doxiciklin) moram da naglasim da mi se supruga izlecila od ureaplazme i radila je briseve nekoliko puta. . Molim vas ako mozete da me posavetujete u fezi dalje terapije jer do sad nisam adekvatno lecen. . Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 23. 07. 2014.
    • Poštovani,
      Treba jacati imunitet pravilnom ishranom, antistresnim ponasanjem, upraznjavanjem fizicke aktivnosti, koriscenjem
      suplementacije. . . .
      spermogram vam nije toliko los koliko ste se uplasili a verovatno je takav jer ste ga radili u fazi izbijanja herpesa.
      neka vam odnosi budu sa zastitom jos neko vreme.
      bilo bi dobro da mi se javite na pregled ako ste negde u blizini.