Postovani, moj otac (60) je posle neprospavane noci zbog problema sa uriniranjem otisao na uroloski pregled i dobio uput da uradi psa test, vrednost je bila izrazito visoka, 74. Dobio je terapiju garamicin injekcijama 10 dana, a potom antibioticima 10 dana, da se prvo otkloni verovatnoca upale. Posle 20 dana ponovljeni test dao je rezultal za psa 77, a free psa 16. Molim vas misljene o daljem postupku analiza. Hvala

    Odgovoreno: 23. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Rezultat je dosta visok ali je fpsa/tpsa 20% sto je dobar znak.
      predlazem da i dalje leci prostatu pa za dva meseca ponovo ponovi
      iste analize i da se tada odluci da li treba uraditi biopsiju prostate.