Doktore u urinu su mi nasli bakteriju klebsiellu sp. , 4000/ml. Molim vas da mi odgovorite o kakvoj se bakteriji radi, kako se prenosi. Dali se prenosi putem seksualnih odnosa i oralnog sexa. Kako se leci i dali je opazna. Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 07. 2014.
    • Poštovani,
      Klebsiela sp. Je gram negativna bakterija koja se nalazi normalno u ustima, nosu, digestivnom traktu.
      ponasa se kao oportunisticka bakterija kod imunodeficijentnih osoba gde izaziva zapalenja/sinusitisi, upala pluca,
      urinarne infekcije/. Dosta je rezistentna. Zato se leci iskljucivo po antibiogramu.
      kod vas nema infekcije jer je broj klica mali a to govori za kontaminaciju te lecenje nije ni potrebno.