Postovani, sumnjam da imam varikocelu iznad levog testisa. Oblast iznad testisa nije vretenaste gradje kao sto je slucaj kod desnog testisa, vec je kao skupina, , glista", to je najbolji opis, a i video sam ga na sajtu. Inace pre 4 godine sam isao kod lekara i oni su mi rekli da nije nista strasno. Primetio sam da se u poslednje vreme u tom delu javlja periodicni, slab i tup bol. Zanima me da li varikocela moze da boli? Takodje sam uocio da prilikom tusiranja, ta, , glistasta" struktura, kao da se istanji. I levi testis mi je nizi u odnosu na desni. Hvala na odgovoru! Ukoliko smatrate da ima potrebe poseticu lekara.

    Odgovoreno: 23. 06. 2014.
    • Poštovani,
      Prema opisu radi se o varikoceli koja je cesta na levom testisu.
      ako vam spermogram bude dobar ne treba da je operisete.
      mozete uraditi i ultrazvuk testisa da potvrdite dijagnozu.