Postovani operisala sam prije 8 godina bubreg radzena je pioloplastika zbog hidronefroze desnog bubrega kontrolna scintiografija funkcije bubrega desno 12 posto lijevo 80 posto nekoliko mjeseci nalaz je ponovo uradzen funkcija oba bubrega po 50 posto molim vas da mi odgovorite jel to teze oboljenje bubrega jer ja zbog hipertenzije dijabetesa i icv pijem dnevno 14 tableta koje su mi neophodne pa me zanima dali to predstavlja dodatnu opasnost i kakva je funkcija sta u stvari znaci funkcuja 50 posto oba bobrega ja inace imam 47 godina iunaprijed se zahvaljujem na odgovoru bolujem i od interkontinencije koja mi nemoze biti operisna jer nosim i rizik zbog neuropatije

    Odgovoreno: 15. 06. 2014.
    • Poštovana,
      To znaci da vam je pre operacije u ukupnom radu oba bubrega na desni otpadalo 12% a posle operacije su oba bubrega ucestvovala u funkciji sa po 5o% sto je odlicno. To prosto znaci ako je funkcija oba bubrega 100% na svaki otpada po 50%
      sto je odlicno.
      to mozete i sada iskontrolisati.