Postovani, krajem proslog meseca otkrivena mi je bakterija eserihija coli u urinu. Odradila sam terapiju, pila cajeve. . . I prethodni nalaz je bio uredan "posejane podloge su ostale sterilne. " (to znaci da u urinu uopste nije nadjeno bakterija, zar ne?) . Dosta toga sam procitala na internetu ali je ostalo par nedoumica. Prvo da li se kad se radi urinokultura, u analizi moze videti i "ucaurena" e. Coli (posto sam procitala da ona ucaurena moze dugo da ostane u organizmu i saceka pogodnu priliku da se opet namnozi) ? I da li se ta ucaurena e. Coli moze izbaciti iz besike cajevima ili je izbacivanje bakterije moguce tek kad ona izadje iz caure? Sta preporucujete od cajeva kao najbolje za sto vise izbacivanja bakterija iz urina? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 06. 2014.
    • Poštovana,
      To "ucaurena"nije bas tako kako mi zamisljamo.
      kod nekih je eserihija bas tvrdokorna a kod nekih i nije.
      kazu da neki nemaju urodjeno antimikrobne enzime koji su
      neophodni u "borbi" sa eserihijom.
      vi ne forsirajte mnogo antibiotike a kada ih pijete obavezno
      koristite i probiotike. Uzimajte i dosta tecnosti.
      ja najvise preferiram "biljni antibiotik"paraprotex i probiotik
      probiobalance.
      videti na www. Calivita. Com
      www. Suplementi-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #128689

    • Hvala vam na brzom odgovoru. Ja sam sve vreme uz pipegal, a kasnije i uz palitrex pila i probiotik i oligovit, caj od persuna, brusnice, kombuhu i jela neku mesavinu limuna, persuna, meda i maslinovog ulja. Trenutno pijem caj od zobi i jos neke mesavine cu ubaciti cim pronadjem sve potrebne sastojke, a ubacicu i namirnice sa antimikrobnim osobinama (posebno vam se zahvaljujem sto ste me uputili i na taj deo zastite od bakterija, jer to nisam nigde pronasla da je vazno) i tako narednih meseci da dobro iscistim organizam. Veliki pozdrav!