Imam kamen u bubregu i isao sam u kbc zvezdara gde su pomocu endoskopske metode pokusali da mi izvade taj kamen. U otpusnoj listi mi je pisalo sledece: lithotripsio cum lithoclast i opet mi je plasirana jj sonda. Zanima me sta mi je uradjeno, odnosno sta znaci ovo sto sam vam napisao i zbog cega mi je opet plasirana sonda? Hvala.

    Odgovoreno: 11. 06. 2014.
    • Poštovani,
      Na zvezdari rade endoskopske operacije razbijanja i vadjenja komadica razbijenog kamena.
      pristup kamenu u bubregu je perkutano preko koze do kamena u bubregu ili odozdo preko
      uretera do kamena u bubregu.
      vama je plasirana sonda da bi se ureter sto pre oporavio i da ne dodje do zapusenja istog sitnijim komadicima
      kamena.