Postovani, imao sam kamen u bubregu koji je uspesno razbijen, ali nije sav pesak izbacen (izazvana je staza) , pa mi je doktor specijalista pripisao lek tamsol, da mi olabavi te misice da bi se taj pesak nekako izbacio. Problem je, medjutim, ono sto sto sam ja citao o tamsolu (nezeljeni efekti u uputstvu, kao i mnoga iskustva na netu) , i jedan od problema je ta retrogradna ejakulacija, odnosno bude orgazma, ali nema same ejakulacije. Pa mene zanima koliko je to opasno (svi kazu da je bezopasno) , ali bih voleo bar nekakvo obrazlozenje. . . Kazu ejakulacija ode u besiku, okej, ali da li time ja nesto mogu da povredim unutra ili to samo sklizne "prirodno" i bezopasno ka besici? Odnosno, da li se time dodatno opterecuje prostata, da li time nesto dodatno otice i slicno? To je zapravo moje pitanje. I da li generalno treba izbegavati seks (koji je u svakom slucaju drasticno smanjen u toku ove moje bolesti) , ali da li ga treba svesti na minimum minimuma?

    Odgovoreno: 07. 06. 2014.
    • Poštovani,
      Nezeljeni efekti posle uzimanja tamsola nestaju po prestanku uzimanja istog.
      mislim da se isti efekti postizu uzimanjem vece kolicine tecnosti, pa tamsol ne
      morate vise ni da uzimate.
      ultrazvucno kontrolisite bubreg.