Sin ima 4, 5 godine i imamo problem sa mokrenjem. Desava nam se skoro svake noci da se umokri u krevet, nema odredjeno vreme. Pre oko 15 dana pedijatar nam je uveo lek minirin, merimo kolicinu koju popije i koliko izmokri u toku mesec dana nakon cega treba da se javimo na kotrolu ali stanje nam je isto kao i pre uzimanja leka. Desava se i u toku dana da pusti malo u gace, nekad manje, nekad vise kad ga pitamo zasto nije trazio na vreme on vice da nije znao da treba da piski. Imamo nalaz urologa kod kojeg smo isli privatno na svoju ruku jos pre nekih 6 meseci jer nam i kozica ne ide dole kako treba a pedijatar nam je rekao da nema potrebe da se to sredjuje do predskolskog uzrasta nalaz urologa glasi ovako: ne prevlaci se prepucijum preko glansa, pri pregledu postoji adherentnost desne strane perpucijuma ispod koga se nalazi sloj smegme kao i stenoticni prsten prepercijuma. Mene sad interesuje da li je moguce da mu ta opna koju on ima, koja sprecava kozicu da ide dole smeta i da li mozda zbog toga on nema osecaj, mada nije uvek tako, nekad trazi na vreme ali je to stvarno retkost i da li s obzirom na nalaz urologa treba da budemo uporni i da zahtevamo operaciju ili moze da se saceka do predskolskog uzrasta kako pedijatar predlaze. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 06. 2014.
    • Poštovani,
      Kozicu/adheziju/ treba resiti odmah.
      resava se lako manuelno /rucno/ bez operacije.
      mozda i nocno umokravanje nestane posle ove manipulacije.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis