Poštovani, imam bakteriju esherihiju coli (100. 000) . Nakon urinokulture na kojoj stoji antibiogram, u apoteci sam kupila jednu kutiju palitrex-a a nakon toga su mi dali ninur (proizvodi se u hrvatskoj) . Da li je ova terapija dovoljna i da li je lek ninur u redu, brine me što nije proizveden i srbiji? Moja doktorka nije bila u prilici da me primi, pa sam iz tog razloga potražila lekove na osnovu antibiograma.

    Odgovoreno: 22. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Ninur/nitrofurantoin/ je u redu. Proizvodi ga belupo.
      terapija eserihije je uvek problematicna. Ne treba mnogo
      ni insistirati na potpunoj eradikaciji antibioticima.
      jacajte imunitet pravilnom ishranom, suplementacijom. . .