Postovanje, bila bih vam veoma zahvalna ako biste mi protumacili spermogram i odgovorili da li postoji mogucnost zaceca prirodnim putem sa ovim rezultatima spermograma. Unapred zahvalna likvefakcija 20 min <60, 0 konzistencija normalna zapremina 5, 0 ml > 1, 5 ph 7, 5 fruktoza (1. 0) pozitivna arb. J aglutinacija negativana broj spermatozoida 12, 5 10*9|l >15, 0 progresivno pokretni 26, 0% >32% nepokretni 64, 0% normalne forme 20, 0% patoloske forme 80, 0% patologija glave 70, 0% patologija vrata 8, 0 patologija repa 2, 0 leukociti 0, 4 10*9|l eritrociti nema epitelne celije nema vitalnost 0, 60 > 0, 58 nisu izolovane patogene bakterije nije izolovana candida spp u dmp redji spermatozoidi, nema pml

    Odgovoreno: 21. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Spermogram dostavljati skeniran.
      broj spermatozoida u ml je nesto manji a lako je smanjena i
      njihova pokretljivost. Takodjer je smanjen procenat spermatozoida
      normalnog oblika.
      uroloskim pregledom treba utvrditi razlog ovakvog spermograma,
      i pokusati lecenjem to ispraviti.
      predlazem da se spermogram ponovi jos koji put.
      ako nemate strpljenja za lecenje mozete razmisljati o inseminaciji.