Poštovani doktore, molim vas da nam kažete kakvi su rezultati hp nalaza. Operisao sam se pre mesec dana od tumora desnog bubrega i sve je prošlo u najboljem redu. Međutim, moj doctor nam apsolutno ništa nije rekao o tome o kakvom tumoru je reč, koliko je opasan, da li je čest kod populacije i kakve su mu posledice iz iskustva pacijenata. Doktorov komentar na nalaz je bio samo dve reči-ok. To nije dovoljno. Evo nalaza: “2510/14- histološki obrađeno tkivo predstavlja delove bubrežnog parenhima sa tumorom koga predstavljaju ćelije svelte citoplazme, centralno postavljenih jedara umerene nuklearne atipije (70% vol. Tumora) . Prisutna je angioproliferacija, polja sveže i stare hemoragije i nekroze. Limfovaskularna invazija tumora nije viđena. Tumor infiltriše kapsulu bubrega, a ne infiltriše perirenalno masno tkivo, elementi hilusa nisu viđeni na analiziranim presecima. ” “2511/14- histološki obrađeno tkivo predstavlja delove zrelog masnog tkiva sa vezivnim tkivom i vaskularnim prostorima, bez elemenata maligniteta. ” dijagnoza: 2510/14 renal cell carcinoma (rcc) -svetloćelijski tip, fuhrman grade ii. 2512/14 grandula suprarenalis sine morbo stadijum bolesti: pt2 nx mx rx lo vo

    Odgovoreno: 17. 05. 2014.
    • Poštovani,
      Renal cell carcinoma je tumor bubreznog parenhima.
      kod vas osnovu tumora cine svetle celije bubrega sa umerenom
      atipijom a to je najcesci tip parenhimskog tumor bubrega.
      tumor kod vas nije probio kapsulu bubrega i nema ga
      u masnoj kapsuli bubrega sto je odlican znak.
      takodjer nije zahvacen ni nadbubreg.
      prognoza bi trebalo da je dobra.
      ishrani posvetite najvecu paznju a obavezno
      koristite i suplemente.
      za vise moj e mail: bocokic@gmail. Com