Moja ćerka, 15 godina, 1998. Godište, imala je nalaz u urinu 15-20 leukocita i urino kulturu: escherichia coli 1. Ooo. Ooo u 1ml urina. Nakon dobijanja rezultata analize urina popila je jedan monural, a kada je stigao nalaz urino kulture dobila je terapiju pancef 400mg 10 dana 1x1 i savet da pije čaj od brusnice. Do sada je uzela 5 tableta pancef-a, a pre dva dana je počela da koristi i palisept 3x2 i čaj josif pančić br. 84 za bakterije u mokraći kod odraslih. Uzima dosta tečnosi u toku dana (3-4 l) . Ona još uvek ima povremeno tegobe prilikom mokrenja i bolove u stomaku i leđima. Da li su ovi simtomi normalni uprkos uzetoj terapiji? Da li da sačekamo kraj terapije da bismo ponovili analize urina?

    Odgovoreno: 28. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Opisane tegobe su uobicajene u pocetku terapije.
      sacekajte nekoliko dana po zavrsetku terapije pa ponovite urinokulturu.
      obavezno u terapiju ukljucite i probiotik da se ne nadgradi kandida.
      obavezno je uzimanje bar dva litra vode.