Postovani, pre tri meseca otkrivena mi je hlamidija. Svi ostali nalazi (mikoplazma, ureoplazma, spermokultura, bris glansa. . . Su bili negativni) . Spermogram je bio jako los i u ejakulatu je bilo je prisutno 6-7 leukocita u vidnom polju. Posle terapije antibioticima, poslednja dva nalaza brisa uretre na hlamidiju su mi negativna, medjutim spermogram je jos losiji u odnosu na pre tri meseca i dalje je prisutan isti broj leukocita. Moram da napomenem da sam pre tacno mesec dana operisao preponsku kilu. Da li to znaci da i dalje postoji neka upala i da li postoji sansa da se posle lecene hlamidije spermogram vrati u normalu? Koliko je operacija preponske kile mogla da utice da se spermogram pogorsa?

    Odgovoreno: 28. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Na spermatogenezu sve moze uticati.
      drugo infekcije hlamidijom su dosta tvrdokorne
      i spermogram se sporo popravlja.
      predlazem da promenite nacin ishrane.
      proucite principe izlozene u knjizi novaka djokovica.
      pokusajte neko vreme da koristite prirodni antimikrobni
      preparat paraprotex i probiotik probiobalance u kombinaciji sa proxedom plus,
      pa uradite spermogram za tri cetiri meseca.