Postovani, mozete li mi protumaciti sledece "desni bubreg je normalne velicine, ocuvanog parenhima, sabirni sistem nije prosiren, donji pol bubrega nehomogen, hipoehogeni parenhim, kapsula se nejasno izdvaja"? Hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2014.

Komentari na pitanje: #127421

    • Kod mene je trenutno obrnuta situacija. Desni bubreg je manji, lobuliran prosirenos sabirnog sistena - hidronephroza gri. Da napomenem da mi je u decembru 2013. Razbijan kamen u bubregu 1. 5cm, uspesno. Stavljena je sonda oko 40 dana, nakon cega je izvadjena krajem januara 2014. U februaru 2014. Mi je radjeno intravensko snimanje sa urednim nalazom. Zadnjih nedelju dana me malo bolucka desni bubreg, na odredjeni pokret a uz to se prikljucio i mesecni ciklus. Molim za brz odgovor. Unapred zahvalna!