Poštovani, problem koji imam je počeo tako što nakon jednog seksualnog odnosa, neposredno nakon ejakulacije sam osjetio bol u donjem dijelu stomaka i bio je jačeg inteziteta, pa je vremenom oslabio, ali narenih dana i par nedelja nije nestao. Bolovi više nisu jaki, ali neugodni, osjećaj u donjem dijelu stomaka je nešto poput napregnuća. Ja sam otišao kod ljekara, on mi je dao antibiotike da pijem, sumnjajući na upalu prostate, kao i psa test koji je bio dobar. Pio sam antibiotike, ali poboljšanja nije bilo. I onda su bolovi nestali mjesec dana nakon prestanka uzimanja terapije, pa počeli opet da se javljaju s vremena na vrijeme. Za svo to vrijeme, nisam imao peckanje pri mokrenju. Da bi sada osjetio neke nove simptome, a to je blagi bol i žarenje u predjelu perineuma, koji se javlja pri sjedenju i nakon defekacije, kao i u jutarnjim satima, poslije buđenja i blago peckanje pri mokrenju. Imam takođe neki blaži oblik hemoroida, jer često sjedim, takva mi profesija. Meni je moj lični ljekar zakazao ultrazvuk i uput kod specijaliste, ali to sve će biti obavljeno tek za mjesec dana, pa bih volio da ako možete da mi pomognete, da makar na osnovu svega što sam naveo bar donekle date uvid šta bi to moglo biti, kako bih se manje nervirao. Zahvaljujem puno unaprijed i srdačno vas pozdravljam!

    Odgovoreno: 14. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Radi se o hronicnoj upali prostate, semenih kesica i bulbouretralnih zlezda.
      predlazem da uradite spermokulturu, urinokulturu i osnovne laboratorijske preglede krvi
      i mokrace.
      lecenje bi islo po antibiogramu posle dobijanja nalaza.
      zbog suljeva koje spominjete napravite pregled kod gastroenterologa.
      ishrani da posvetite posebnu paznju.
      predlazem koriscenje suplemenata.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com