Imam dva pitanja za vas: 1. Nakon plasiranja sonde (koja se prostire od bešike do bubrega) imao sam krvi u mokraći, ali je to prestalo nakon 2-3 dana, ipak 15-tak dana posle ponovo mi se javila krv. Da li je to zbog eventualnog pomeranja sonde? 2. Nakon plasiranja sonde lekar mi je prepisao antibiotik pancef, koji sam počeo odmah da pijem i pio sam ga 5 dana. Nakon trećeg dana primetio sam sluz u stolici i imao sam 4-5 puta na dan. Od tada je prošlo 15 dana, a sluz je još uvek prisutna (korisitim probiotik, ali broj stolica se ne smanjuje) . Da li treba da se zabrinem ili je to sve posledica antibiotika? Hvala.

    Odgovoreno: 05. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Pojava krvi po plasiranju sonde je uobicajena stvar.
      posledica je traume i postojece vec infekcije.
      promene u stolici su moguca posledica antibiotske terapije.
      za svaki slucaj proverite stolicu na bakterije i mikoloski.
      predlazem da koristite paraprotex i probiobalance tablete
      nekoliko meseci.
      videti na www. Calivita. Com
      a mozete se obratiti i na moj meil.