Postovani dana 11. 03. Sam radio spermogram i spermokulturu, rezultati spermograma: likvefakcija zavrsena <30 min izgled normalan viskozitet 0 koagulacija ne zapremina ejakulata 3. 6 ph 7. 5 broj spermatozoida 27 broj spermatozoida 97 progresivno pokretni 0. 35 slabo pokretni 0. 15 nepokretni 0. 50 leukociti u vidnom polju 2-3 ostale celije 3-4 bl. Er. Fruktoza pozitivan aglutinacija nema normalne forme 0. 70 abnormalne forme 0. 30 stepen pokretljivosti 3 oblik kretanja 2 rezultati spermokulture su: sk: staphylococcus aureus - umeren broj heamophilius sp. - umeren broj escherichia coli - vrlo mali broj (2 kolonije) nedelju dana sam pio panklav 1000, 2 x dnevno nakon cetiri dana sam ponovo uradio spermokulturu i rezultati su sledeci: sk: escherichia coli (hemoliticna) - mali broj klebsiella pneumoniae - mali broj molio bih vas da mi kazete sta da radim, kako da se ponasam unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Spermogram je uredan.
      predlazem da sledeca dva meseca koristite paraprotex i probiobalance tablete
      a da potom proverite spermokulturu ali kupite novu sterilnu posudu u apoteci.