Moja partnerka i ja smo se prošle godine u maju lečili od kandide, pa je ona dobila ureaplasmu i u septembru mesecu smo se od toga lečili, komplet terapija sa antibioticima, taman kad smo to završili opet kandida. Onda se neko vreme smirilo sve, međutim ja sam imao simptome konstantno - svrab, crvenilo, ispucala koža. Pre nekih 40 dana na pregledu kod urrologa su mi svi brisevi bili u redu, dok su njoj na brisevima našli ureaplasmu. Opet smo počeli s lečenjem, završili sa svim antibioticima i evo ja i dalje imam iste simptome. Doktor je rekao da je to bila ureaplasma tada i da treba od antibiotika da prođe, da se kod mukaraca desi da se ne pojavi na brisu a imaju je. Međutim to crvenilo, peckanje, ispucala koža, sekret mali mi ne prolaze uopšte. . Da li treba da se testiram na kandidu ili na nešto drugo? Kod nje je sve u redu, ima nekad blagi svrab ali ne kao kada je kandida.

    Odgovoreno: 02. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Mozete uraditi bris uretre na kandidu klao i pregled stolice na bakterije i gljivice.
      ako se izoluje kandida uzmite nekoliko meseci paraprotex i probiobalance tablete koje
      su suverene u lecenju kandidijaze.
      videti na www. Calivita. Com
      www. Suplementi-srb. Com

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com