Poštovani, dobio sam juče rezultat spermograma. Molim vas da mi protumacite. Da li treba da me brine odnos normalne i patološke forme i broj nepokretnih spermatozoida? Sta ciniti da se popravi rezultat? Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Broj spermatozoida je uredan.
      pokretljivost je dobra.
      u spermocitogramu ima vise spermatozoida patoloskog oblika.
      nadam se da ste bili na pregledu kod urologa gde treba da se izvrsi pregled prostate
      i testisa pa da se da predlog za terapiju.
      u svakom slucaju minerali/obavezno cink/, vitamini. . . .

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com