Postovani molim za savet i pomoc vec duze vreme imam bakteriju enterococus species lekar mi je prepisao terapiju po antibiogramu levomah 20 dana po 1, chemoral 4x1, vitamini acs sumece tablete i comprosta forte 1x1 nakon terapije i par dana pauze uradio sam ponovo spermokulturu i ponovo je pronadjena ista bakterija, ali ovog puta uradjen je antibiogram za nekoliko antibiotika od toga ova bakterija osetljiva je samo na penicilinske antibiotike koje ja nesmam da pijem jer sam alergican, a na uricin i dovicin i eritromicin je rezistentna, moje pitanje glasi sta da radim kako da je se resim sta sada da koristim od antibiotika. Sledeci problem koji imam je taj sto mi se smanjio i broj spermatozoida, koristio sam peruansku maku koja je povecala pokretljivost i to od progresivno pokretnih pre 2 mececa bilo je samo >0, 25 a sada je 0, 5 tada je broj spermatozoida bio 52 miliona a sada je samo 8. Urolog koji mi prepisuje terapiju je ocigledno pomalo nezainteresovan za moj zdravstveni problem oligospermije jer sam ga pitao da li da koristim mozda clomifen a on kaze da ja nisam za to iako imam oligospermiju. Uz njegovu terapiju broj se samo smanjuje, vise neznam sta da radim. Pre 12 godina sam sa zenom radio iui i tada sam za poboljsanje spermograma koristio novaldex1x1 i trental 2x1 i iui nam je bila uspesna i terapija kod mene je bila uspesna. Sve to sam napomenuo ovom urologu i on kaze da nisam ja slucaj za to. Rado bih ponovo otisao kod urologa koji me je prviput lecio ali nazalost finansijska situacija mi ne dozvoljava da dolazim u beograd i placam preglede na privatnim klinikama zato sam prinudjen da se oslonim na urologa koji radi u nasem gradu. Nazalost koliko sam cuo parovi koji vec imaju dece nemaju pravo na besplatnu vto i iui da li je to tacno?

    Odgovoreno: 01. 04. 2014.
    • Poštovani,
      Za izolovanu bakteriju: *odnosi sa zastitom
      *paraprotex tab. /"biljni antibiotik"
      *probiobalance tab /probiotik sa prebiotikom/

      spermokultura i spermogram posle cetiri meseca ove terapije.
      ako bi se sanirala infekcija ocekuje se i poboljsanje spermograma te novaldex i trental
      ne bi trebalo da koristite.
      u vezi vto neznam koja prava imate.