Poštovanje! Moj otac (83) ima karcinom prostate. Dijagnosticiran je prije 4 godine. Ima trajni kateter i napravljena mu je osteosinteza desne bedrene kosti zbog loma uzrokovanog metastazama. Liječen je samo androcurom koji je prije 2 mjeseca ukinut nakon rasta psa na 940 i tada se uvodi estracyt. Po nalazima rtg slike čini se da su metastaze gotovo u svim kostima. Zadnji nalazi su: psa 225, hemoglobin 89, ureja 12. 2, kreatinin 94, ast 24, alt 35, alp 466, ggt 12. Najljepše vas molim, da li mislite da ima nekih promjena u jetri? Koje su vaše prognoze što se tiče preživljavanja?

    Odgovoreno: 26. 03. 2014.
    • Poštovani,
      Analize koje ste dostavili ne govore za metastaze u jetri ali tu vam je ultrazvuk merodavniji.
      anemiju /hb 89 / treba korigovati.
      po uvodjenju estracyta za nekoliko meseci kontrola psa.
      pored terapije koju otac ima predlazem i suplementaciju.
      o prognozi se ne bih izjasnjavao.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com