Postovani, mom partneru su se javili bolovi u testisima i stomaku. Analize krvi i urina su dobre, ultrazvuk takodje, ali kada je uradjena spermokultura izolovane su bakterije morganella morgani, spectococcus sanguins i proteus mirabilis. Kako se to leci i da li su moguce posledice? Radi se o mladjoj osobi 28 godina. Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2014.
    • Poštovana,
      Nalaz bakterija u spermokulturi govori za hronicni prostatitis.
      obicno se izoluje jedna bakterija a kod vaseg partnera su izolovane tri
      pa postoji mogucnost i kontaminacije/nesterilna posuda/. Zato neka ponovi
      spermokulturu. Ako se ponovo izoluje klica lecenje je po antibiogramu.
      bolovi u testisima su posledica prostatitisa u ovom slucaju.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis