13. 11. 13. Dg: neoplasma malignum vesicae urinariae st post tur tu ves urin c 67. 13. 02. 14. Dg: st post tur tu ves urin aa iii op cyssto u an + biopsio mucosae ves uri. Nalaz: displasia urothelii gr iii cystitis shr erosiva et folikularis. Rceno da je sve u redu, kontrola za 3 meseca, bez terapije. Molim vas za misljenje, tok moje bolesti, prognoze i nacin lecenja s obzirom da nemam nikakvu terapiju. U predhodnoj dijagnozi, ako vam nesto znaci pise i tcc invasivum high grade sa skvamozno diferencijacijom u oko 60% tu tkiva, misic b. O. , postoji limfovaskularnainvazija. Srdacan pozdrav,

    Odgovoreno: 26. 03. 2014.

Komentari na pitanje: #126402

    • Molim vas da ponovite komentar na dijagnozu, posto nisam uspela da nadjem odgovor na sajtu. U pitanju je ista dijagnoza neoplasma malignum vesicae urinaria. St. Post. Tur tu ves urin c67 i predlozena kontrola za 6 meseci. Jasno je da se radi o malignom tumoru besike, pitanje je da li ova dijgnoza znaci da je za sada zahvacen manji deo i zasto nije odmah predlozena operacija? Posle 3 meseca od poslednjeg pregled akod pacijaneta se javljaju bolovi u stomaku i krv u mokraci