Postovani, u prilogu vam saljem svoj spermogram, molim vas za analizu istoga. Spermokultura: izolovana je fizioloska flora prednjeg dela uretre. Unapred hvala, marko

    Odgovoreno: 14. 03. 2014.
    • Poštovani,
      Broj spermatozoida je dobar.
      procenat pokretljivih je lako smanjen.
      dosta je smanjen procenat spermatozoida normalnog oblika.
      za pravilno tumacenje spermograma potrebni su jos neki podaci
      kao sto je stanje testisa/anamneza, klinicki pregled/. Anamnezom saznajemo
      da li ste rodjeni sa normalno spustenim testisima ili su naknadno spustani, da li
      ste prelezali zauske ili neku zapaljenjsku bolest testisa ili pasemnika a pregledom utvrdjujemo
      velicinu testisa i eventualno postojanje varikocele. . .
      pored svega predlazem da uradite i asa/antispermatozoidna antitela/.
      sa nalazima se mozete javiti na moj meil a nije na odmet i da se javite na pregled ako ste negde blize.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com