Poštovani, supruga i ja u braku smo 2, 5 godine još uvek nemamo dece. Počeli smo sa nalazima ali još uvek nije nadjen konkretan problem. Nalaz mog spermograma je sledeći: apstinencija: 4 dana koagulacija: prisutna likvefakcija: 25minuta izgled: žućkasta sa pojavom sitnih grudvica viskoznost: snižena volumen: 2ml broj spermatozoida u 1ml: 186x10 broj spermatozoida u volumenu: 372x10 ph vrednost: 7 pokretljivost posle jednog sata: aktivni 40% u mestu 10% nepokretni 50% aglutinacija na više vidnih polja prisutna leukociti 3-5 eritrociti 2-4 u nalazu spermokulture pronadjena bakterija streptokokus koja je izlečena palitrexom 2x2. Da li u mom nalazu ima nekih smetnji za začeće?

    Odgovoreno: 07. 03. 2014.
    • Poštovani,
      Niste dostavili nalaz o morfologiji spermatozoida.
      zbog prisutne aglutinacije uradite i asa/antispermatozoidna antitela/.
      mislim da je infekcija razlog ovakvog spermograma.
      infekciju treba duze leciti pa vam predlazem paraprotex i
      probiobalance tablete koje mozete koristiti vise meseci.
      za vise www. Calivita. Com
      www. Suplementi-srb. Com
      a imate i moj meil: bocokic@gmail. Com