Postovani, sa devojkom sam 2 godine u vezi, ona je skoro dobila trihomonas vaginalis, da li to znaci da imam i ja? Ako nemam, kako je moguce da ima ona? I kojom metodom mogu ja dase proverim?

    Odgovoreno: 26. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Trichomonas vaginalis je polno prenosiva klica. To znaci da ako je ima vasa devojka imate je i vi.
      dokazuje se najcesce mikroskopskim pregledima iz: sedimenta urina, vaginalnog sekreta, briseva cervikalnih i vaginalnih,
      iz brisa uretre, ejakulata i exprimata prostate. Ovi testovi nisu senzitivni sto posto pa cesto negativan nalaz ne mora
      da znaci da nema infekcije sa t. Vaginalis. Kod negativnih nalaza ako se sumnja na t. Vaginalis treba vise puta ponoviti
      test.