Postovani, posto mi je u brisu uretre izolovan t. Vaginalis i hlamidija, lecena sam prvo hemomicinom 1 dan a onda orvazilom 3*400 mg, sedam dana. Juce je bio sedmi dan terapije i ujutro u 6h sam popila zadnju tabletu, u toku dana se razvila uzasno masivna alergijska reakcija u vidu crvenih plikova i pecata od 15- 20 cm precnika po citavom telu koji su se na kraju stopili u neprekidne povrsine zbog cega sam zavrsila na hitnoj pomoci gde su mi dali injekcije 2 puta lemod i 1 sinopen. Posle kratkotrajnog poboljsanja u toku danasnjeg dana, veceras se ponovila alergija po telu ovaj put i po licu i ponovo sam zavrsila na hitnoj sa istom terapijom. Da sve bude gore, veceras me je jako pocelo boleti na kraju svakog mokrenja u uretri i bojim se da se sad razbuktala neka infekcija. Da li je moguce lecenje te infekcije pod ovako jakom alergijom? Takodje vas molim za odgovor cime se lece od trihomonasa pacijenti koji su alergicni na orvazil? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 18. 02. 2014.
    • Poštovana,

      sada je najvaznije da sanirate alergiju a lecenje trihomonasa i hlamidije da ostavimo za kasnije.
      imajte u vidu da su i trichomonas vaginalis i chlamidija polno prenosive
      klice te se mora leciti i partner a odnosi su sa zastitom.
      po saniranju alergije mozete koristiti paraprotex i probiobalance tablete.
      videti na www. Calivita. Com
      www. Suplementi-srb. Com