Postovani, nedavno sam radio spermogram i spermokulturu, tacnije 24. 12. 2013 tada je u spermokulturi pronadjena bakterija proteus mirabilis po antibiogramu je bila jako osetljiva na gentamycin, a osetljiva na tetracyclin, baktrim, cefuroksim. Lekar opste prakse mi je prepisao 7 gentamicina od 120, posto zivim u malom mestu i urolog dolazi iz veceg grada jednom nedeljno i njemu sam se javio sa rezultatima. On mi je prepisao da pijem dovicin 2x1. Sto se tice spermograma rezultati su bili sledeci: zapremina 3, 6, ph 8, broj spermatozoida 52x10 na 6/ml, pokretljivost - progresivno pokretni 0, 25, pokretni 0, 35, nepokretni 0, 40, leukociti 10-12, ostale celije 6-8 okruglih epitelnih, 1-2 bleda eritrocita, bakterije - dosta, abnormalne forme <0, 4, takodje je postojala i aglutinacija i agregacija, u urinokulturi nisu pronadjene bakterije. Nakon terapije 9. 1. 2014 sam uradio ponovo urinokulturu, spermokulturu i bakterije nisu pronadjene, tada sam radio uretralni bris na microplasma, ureaplasma i chlamidia sve je negativno. S obzirom da supruga i ja zelimo jos jedno dete 6. 2 sam ponovo radio spermogram i spermokulturu. Ovog puta mi je u spermokulturi pronadjena bakterija enterococcus species koja je jako osetljiva na ampicilin, norfloxacin, levofloxacin, na dovicin je osetljiva a na eritromicin rezistentna. Rezultati spermograma su: zapremina 2 ml, ph 8, broj 25x10 na /ml. Pokretljivost: progresivno pokretni - 0, 3 pokretni 0, 4, nepokretni - 0, 3. Leukociti 3-4. Koliko vidim broj se smanjio a pokretljivost povecala doduse ja sam koristi oneki prirodan preparat na svoju ruku u pitanju je peruanska maka to koristim vec 20 dana kada sam radio analize potrosio sam 15 tableta. Danas sam sa rezultatima bio ponovo kod urologa i on mi je prepisao sledecu terapiju: comprosta forte 1x1, levomax 500 1x1 dve kutije, chymoral 4x1 i zinkosel 1x1 a kontrolu zakazao tek za 60 dana. Ja sam ga pitao za neku terapiju tipa clomifen da se poboljsa spermogram ali on je rekao da meni to ne treba, iako je pri prvom pregledu napisao dijagnozu oligospermia. Sto se tice tegoba sa prostatom ja ih ne ocecam, normalno mokrim, ranije sam operisao varicocelu oko vene spermatike. Kada smo supruga i ja pokusavali da dobijemo prvo dete kao stimulaciju sam koristio novaldex i trental pa smo radili insiminaciju, drugo je doslo prirodnim putem, i treca trudnoca je bila prirodnim putem ali nazalost se zavrsila sa spontanim. 2012 u novembru sam osecao tegobe pri mokrenju terapija je bila prostamol uno i antibiotik uricin nakon toga sve tegobe su nestale ali i tada se secam da je spermogram bio jako los. Molim za vese misljenje vezano za terapiju koja mi je danas prepisana i za vas savet da li trebam nesto da koristim kako bi se poboljsao spermogram?

    Odgovoreno: 18. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Vas urolog je dobro postupio.
      imali ste infekciju i on je to lecio antibioticima.
      ja bih vam jos predlozio da narednih meseci nastavite lecenje iste infekcije
      prirodnim preparatima paraprotex i probiobalance uz koriscenje i prooxeda plus.
      spermogram sa spermokulturom bi se radio za tri meseca.
      videti na www. Calivita. Com
      www. Suplementi-srb. Com

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika "bocokic "
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com