Imam 19 godina i ovo je moj slucaj izvestaj: pacijent se prvi put javlja na pregled 8. 11. 2013zbog bola u desnom epididimu lokalno tada bio lak otok glave desnog epididima. Ukljucena ab terapija 10 dana nakon toga radjeni nalazi spermokulture na urealp. Ureall. Mycopl. Chom. Nalazi uredni posto su tegobe perzistirale uradjen lab nalazi afp, beta hcg, ldh u decembru mesecu afp bio 6, 29 ponovljen 5, 56, 13. 01. 2014. 5, 91 ldh bio 292 ldh 27. 01. 2014 bio 252 usg: oba bubrega uobicajenog oblika polozaja i velicine nesto mikrolita bez staze. M besika nedovoljno distendirana. Prostata normalne velicine, homogena, ogranicena. Oba testisa uredne velicine, prisutne mikrokalcifikacije lokalno jos lako zadebljanje u predelu glave desnog epididima. To je izvestaj mog lekara e sad ja jos uvek imam bol u desnom epididimu a nekad se javi i u levom samo sto levi nema zadebljanje a desni ima. Ne znam da li smem da treniram i sta bi tu moglo da bude uzrok povecanog afp i tog zadebljanja uzgred dobijao sam antibiotike dovicin panklav itd tokom terapije. Trebao bih da idem kod doktora specijaliste u beograd. Ali mene zanima i vase misljenje unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Prema opisu koji ste dali i ultrazvucnom nalazu, najverovatnije je da se radi o
      hronicnom epididimitisu desno.
      to zahteva duze lecenje.
      predlozio bih vam posle antibiotske terapije koju ste uzimali da nastavite lecenje
      paraprotex i probio balance tabletama narednih nekoliko meseci.
      afp je u granicama.
      tkivo testisa je u redu samo je glava epididimisa zahvacena upalnim procesom.
      sa treninzima krenite kada vam bolovi dozvole.
      videti na www. Calivita. Com