Molim vas pomozite mi zelim decu sa zenom a nikako radio sam spermogram pre 6 meseci bio je ovakavlikvefakcija u toku 30 min ne mehanicki. Izgled sperme vodenasta, bistra i bezbojna. Sluz 3 plusa. Ph 7, 4. Kolicina u ml 2, 0. Broj spermatozoida u l. 0, 2x109l, u ejakulatu je 0, 4x109l. Zivih spermat, 10% . Pokretnih (gusta kap) 5, 0% 0d toga 5, 0% bez progresije, 95% nepokretni, isto tako i nakon 2 sata ejakulata. Normalan oblik5, 0% patoloski 95% , defekt glave 90 posto i defekt vrata isrednjeg dela 5% . Druge celije nema. Aglutinacija nista i sperma gr 3. Oligoasthenoteratozoospermia. Pio sam perivuan macu par meseci i opet uradio bio je likvefakcija u toku 30 min da. Izgled sperme vodenasta, bistra i bezbojna. Sluz minus. Ph 7, 4. Kolicina u ml. 2, 0. Broj sperma u l. 4, ox109l, broj u ejakulatu8, 0x109l. Zivih sperma, eozin 10% . Ukupno pokretnih 10% bez progresije 10% nepiokretni 90% . Normalan oblik 10% patoloski oblik 90% . Defekt glave 90% . Druge celije leukociti 0, 4x106ml. Aglutinacija minus i spermagr 3 oligoasthenoteratozoospermia. Molim vas ocajan sam pomozite, dali da i dalje pijem perivuan macu, bog vas blagoslovio.

    Odgovoreno: 13. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Imate dve mogucnosti.
      prva je da se pokusa naci uzrok vaseg poremecenog spermograma i onda adekvatno leci,
      druga mogucnost je da se odmah okrenete vantelesnom postupku a sto bih vam ja i preporucio.